STEAMBURG

Splashscreen 2

STEAMBURGSteamburg to pierwsza produkcja studia Telehorse na komputery PC. Gra miała premierę 2 listopada 2017, a wydawcą jest francuska firma Anuman Interactive. Obecnie dostępna jest również wersja na urządzenia z systemem Android.

Steamburg jest grą z gatunku puzzle adventure z elementami narracyjnymi i unikalną mechaniką. W marcu 2017 zdobyła nagrodę dla Best Upcoming Game na IMGA w San Francisco a w 2016 wygrała nagrodę za Best Storytelling na White Nights w Helsinkach.

Bohater gry, profesor Vincent Cornelius Moore, walczy z robotami, które zaatakowały miasto Steamburg.

Gra ma unikalną mechanikę – Vincent jest nieuzbrojony i musi mądrze poruszać się po ulicach miasta. Może jedyne rzucać małe elektrobomby, które wabią roboty i zatrzymują je na chwilę. Vincent musi chodzić w taki sposób, by goniący go robot wpadł na urządzenie elektryczne – cewkę Tesli i uległ zniszczeniu. To wydaje się łatwe na pierwszych poziomach, później trzeba walczyć z kilkoma robotami, roboty poruszają się coraz szybciej, niektóre z nich latają, a inne reagują na każdy ruch Vincenta.

Ważną częścią gry są elementy narracyjne. To z nich gracz dowiaduje się, że Vincent jest naukowcem przeprowadzającym w Steamburgu testy nowej broni. Jednocześnie poszukuje on swojej narzeczonej, która była w mieście w czasie ataku robotów. Część elementów narracyjnych wiąże się bezpośrednio z rozgrywką, z innych gracz poznaje historię miłości Vincenta i jego ukochanej.

Gra oferuje:

  • Unikalną, wciągającą rozgrywkę
  • 32 poziomy w klimatycznych, steampunkowych lokacjach
  • Kilka ukrytych lokacji i wiele obiektów narracyjnych
  • Dialogi nagrane przez znakomitych amerykańskich i angielskich aktorów – między innymi Bruce’a Glovera (znanego z „Diamonds are forever” i „Chinatown”)
  • Klimatyczną ścieżkę dźwiękową skomponowaną i nagraną przez Silver Rocket